Książki z gatunku fantastyki

Książki z gatunku fantastyki

Fantastyka jest takim gatunkiem, które w dużej mierze przyciągają czytelników w różnym wieku. Główne środowisko to jednak młodzi ludzie do około 30 roku życia. Trzeba przyznać, że tego typu książki są bardzo przyjemną lekturą dzięki której można wejść do niezapomnianego świata, który stanie się naszą pasją. Czy taki świat okaże się czymś bardzo przyjemnym? Okaże się. Na rynku co jakiś czas ukazują się kolejne serie, pojedyncze książki, które mogą nam się bardzo spodobać. Jedną z takich książek jest “Nocturna“, której autorką jest Maya Motayne.

Nowy świat

Trzeba przyznać, że jest to jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów ostatnich czasów. Krytycy bardzo lubią spotykać się z autorami, którzy dopiero po raz pierwszy pokazują swój kunszt literacki. Czy Maya Motayne spełniła ich oczekiwania? Przekonajmy się. Jest to pierwszy tom dłuższej serii, która w dużej mierze zakorzeniona jest w kulturze Ameryki Łacińskiej. Czego możemy się po niej spodziewać? Oto głównym bohaterem książki jest Alfie – następca tronu królestwa Catallan. Do niedawna następcą tronu był Dez – jego starszy brat. Jednak w wyniku pewnych tragicznych wydarzeń jego brata pochłonęła ciemność. Wszyscy stracili już nadzieje, że jego brat żyje, dlatego Alfie przygotowywany jest do tego, aby odziedziczyć tron. Tylko Alfie wierzy, że Dez żyje jest ogarnięty obsesją uratowania starszego brata. Młody następca tronu wraca właśnie z z imperium Englass, gdzie poświęcił się studiom nad czarną magią. Chłopiec pomimo młodego wieku musi odziedziczyć tron, ponieważ jego rodzice go do tego zmuszają. Wkrótce odbędzie się pierwsze przyjęcie, gdzie Alfi wystąpi w nowej dla siebie roli.

Walka ze złymi mocami


Przyjęcie okazuje się totalną porażką. Alfie podczas jego trwania zmuszony jest ratować przed śmiercią swojego najlepszego przyjaciela Lukę. Przy tej okazji na świat wydostaje się mroczna moc i siła. Całą sytuację widzi Finn – złodziejka, która ma talent do zmiennokształtności. Okazuje się także, że nad tajemniczą mocą jaką wyzwolił Alfie władzę chcę przejąć ojciec Finn, który nie ma do końca czystych intencji. Chce on doprowadzić do ogromnej katastrofy. Przybrany ojciec Finn zawsze był jej koszmarem. Czy uda się opanować całą sytuację? Czy władza znajdzie się w rękach niegodnego człowieka? Alfie i Finn będą musieli zjednoczyć siły pomimo wzajemnej niechęci, jeżeli chcą uratować dobrze znany im świat. “Nocturna” to zapowiedź wspaniałej, dłuższej historii, gdzie poznamy wielu barwnych bohaterów. Książka trzymająca w napięciu już od pierwszych liter zapewnia nam wiele najlepszych zwrotów akcji.

Book obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com